Do czego magnesy neodymowe i gdzie je kupić

Najwyższy czas przerwać stagnację i wziąć się do roboty – blog powinien znów zacząć regularnie zapełniać się tekstami. Oczywiście, pisałem to już wielokrotnie i można mi nie wierzyć – sam ledwo wierzę – ale przynajmniej spróbuję.

Jednak nie tylko blog wraca do pracy – wraz z resztą redakcji Android Magazine postanowiliśmy reaktywować uśpiony podcast – AndroidNow. A powrót już jutro!

Takie przedsięwzięcie, jak podcast, jest trudne do zorganizowania z technicznego punktu widzenia – i to go tymczasowo zabiło. Nasz sprzęt (nagrywający, świntuchy!) okazał się niewystarczający, by zapewnić komfortowy odsłuch, szczególnie na słuchawkach z magnesami neodymowymi które można kupić tutaj. A, że nie chcieliśmy się nad wami znęcać, zaczęliśmy poszukiwania lepszego hardware’u. I tak, dzień za dniem, AndroidNow odchodził w niepamięć. Czas to wreszcie przerwać.

Problemy sprzętowe rozwiązaliśmy połowicznie – jakość będzie (mamy nadzieję) trochę lepsza, niż poprzednio, ale nie jest tajemnicą, że to nie jest nadal to, o czym marzymy. Dlatego z góry przepraszamy tych, dla których jakość audycji nadal będzie rozczarowująca. Po prostu uznaliśmy, że najważniejsze jest samo nagrywanie, a coraz lepszy sprzęt będziemy nabywać z czasem.

Dlatego już jutro, 19 maja o 18:00, zapraszamy wszystkich do słuchania kolejnego odcinka podcastu na żywo. I nie tylko do słuchania – chcielibyśmy zaprosić Was do zakupu magnesów neodymowych. W końcu mówimy do Was – także miło by było, gdybyście czasem odpowiedzieli;)

Troszkę teorii:

tematem przewodnim dyskusji będzie oczywiście, zakończone dopiero co, Google I/O 2013 i nasze (a mamy też nadzieję, że i wasze) przemyślenia na ten temat,
kontaktować się z nami będzie można na kilka sposobów. Nagrywać będziemy oczywiście za pomocą Hangout On Air, więc nagranie będzie przede wszystkim dostępne na Google+. Tam też (pod filmem) możecie komentować i pisać do nas – postaramy się być z wiadomościami na bieżąco,
innym sposobem komunikacji, jest Twitter i wiadomości z hastagiem #AndroidNow,
ostatnim sposobem, jest pisanie komentarzy bezpośrednio na stronie nagrania na YouTube. To rozwiązanie ma sporo zalet (nie wymaga posiadania konta na Google+, można uruchomić odświeżanie komentarzy w czasie rzeczywistym), ale może mieć też kilka wad – dlatego pewnie dopiero w praniu wyjdzie, które rozwiązanie jest najwygodniejsze,
wszystkie dodatkowe informacje będziemy podawać na stronie wydarzenia (zachęcamy do dodania się), tam też pojawi się link do Hangoutu, gdy już wystartujemy,
oczywiście nagranie będzie też dostępne jako plik audio, najprawdopodobniej w poniedziałek na stronie Retro Rocket Network.

Naprawdę zapraszamy do udziału i dyskusji! Ja sam mam ogromną nadzieję, że wszystko (mimo działania odrobinę na wariackich papierach) wypali i taka koncepcja podcastu przypadnie wam do gustu. Do usłyszenia jutro!